Po celém světě se keto dieta stává hitem Známe hlavní důvody

Proteinová dieta

Dietních režimů a programů je mnoho. Některé jsou spíše neznámé, ale jiné budí pozornost po celém světě. A jsou i velmi oblíbené. Mezi takové se řadí také keto dieta, která je poslední roky opravdu velkým hitem. Proč? Důvodů je několik. Tím prvním je určitě fakt, že program dokáže ovlivnit chování lidského těla tak, že dokáže samo začít spalovat uložené tukové zásoby. A to díky tomu, že z nich čerpá potřebnou energii. Ta organismu díky tomu nechybí a tělo zvládne běžné věci, tak jako dříve, kdy zdrojem energie byly sacharidy.

Jaké jsou dvě hlavní zásady keto diety?

U mnohých diet je problém v tom, že jsou náročné na dodržování. Jsou to i desítky různých zásad, které je nutné si pamatovat a také splňovat. Je jasné, že u takového režimu málokdo vydrží. A v záplavě těch složitých diet se objevuje keto dieta. Unikátně jednoduchá, jelikož hlavní zásady má pouze dvě. Tou první je nutnost eliminovat sacharidy. Čím méně jich je ze stravy přijímáno, tím lépe. Druhá zásada se týká bílkovin a jejich příjmu. Čím více jich je součástí stravy, tím lépe. Jedině tak bude v těle fungovat takzvaná ketóza, kterou jsme popsali výše.

Velká rozmanitost s keto dietou

Nezapomínejme také na to, nakolik je tento dietní program rozmanitý a jak zajímavá jídla lze jíst. I to je jeden z důvodů obliby. Ano, keto dieta vylučuje například pečivo nebo běžné přílohy, ale jinak jsou jídla opravdu bohatá a rozmanitá. Není problém jíst maso, uzeniny, sýry, ale i vejce, řadu mléčných výrobků a zeleninu s nízkým obsahem sacharidů. A to mluvíme o potravinách běžně dostupných v obchodech. K nim se přidávají i možnosti keto jídel, kdy v jednotlivých balíčcích není problém najít i pokrmy, jako jsou různé kaše a omelety, nebo dokonce i pudinky, či palačinky, nebo také řada chutných koktejlů. Člověk si pochutná a přitom dokáže i hubnout.