Dát si sladký nápoj neznamená narušit dietu. Zkuste proteinové koktejly

Chia Proteinový koktejl - Shutterstock

Každý si myslí, že když je něco sladké, tak to pochopitelně znamená, že se to při dietě nesmí. Nutno však říci, že většina diet a forem zdravého stravování vylučuje jednoduchý cukr. I bez něj však lze dosáhnout určité sladkosti, nejenom jídel, ale také nápojů. Jistě znáte různá sladidla. Ta nemusí být jenom umělá – založená na chemii. Může se jednat i o sladidla přírodní, jako je třeba stévie. A ani tím nekončíme v souvislosti s tím, co vše může být sladké a vhodné při dietě.

Hitem jsou proteinové koktejly

Když se řekne koktejl, každý si pochopitelně představí něco sladkého. Jak by také ne, když už klasické americké shaky byly založené na kombinaci ovocné příchutě a mléka. A z nich dnech vycházejí podstatně zdravější, proteinové koktejly. Ty jsou dnes brány jako doplněk k dietě, stejně jako se hodí i jako náhrada jídla. Jejich unikátem je především vysoký obsah bílkovin, díky čemuž lze přehlédnout i nějaké to minimum cukru. Pro osoby sportující i pro ty držící nízkosacharidové diety jsou bílkoviny nezbytné, a právě pomocí koktejlů se dá zaručit jejich optimální příjem, který zajistí jak dobrý růst svalové hmoty, tak i udržení stavu kterým je ketóza, při které se spalují tuky.

Chuťovka, kterou předepisuje i proteinová dieta

Zmínili jsme jeden z populárních redukčních programů, kterým je proteinová dieta. Právě při ní se konzumace koktejlu doslova doporučuje. Nejvíce se hodí jako náhrada odpolední, ale i dopolední svačiny. Je skvělé zařadit je do jídelníčku ve chvíli, kdy vás honí mlsná. A že chuť na sladké stoprocentně zaženete, o tom vás přesvědčí o výčet příchutí, kde pochopitelně dominují ty ovocné. Tak má také vypadat správný shake. Hitem jsou především jahodové proteinové koktejly, dále varianta banánová, nechybí ale ani lesní směs a stále populárnější vanilka a čokoláda. Tak kterou si dáte vy?