Jak doplnit bílkoviny? Jednou z možností jsou proteinové tyčinky

Proteinové tyčinky - shutterstock

Bílkoviny jsou pro lidské tělo nezbytné. A to nejenom proto, že se pozitivně podepisují na kvalitě našich svalů. Hodit se mohou jak sportovcům, tak i lidem žijícím zdravě a vyznávajícím aktivní životní styl, tak se mohou hodit také těm, kteří drží dietu. Společně se podíváme na to, jak je do stravy dostat a z čeho je doplnit. A do jedné z možností zahrneme i populární proteinové tyčinky. Ani na ty se nesmí zapomínat. Tak pojďme na to.

Proteinové tyčinky a další speciální produkty

Jako první začneme různými speciálními produkty, které jsou založeny právě na tom, aby tělu pomohli doplnit obsah potřebných bílkovin. Do této kategorie nespadají jenom ony zmíněné proteinové tyčinky. Zapomínat nelze ani na širokou škálu proteinových koktejlů. Velkou výhodou této cesty je rozhodně to, že lze během krátké chvíle doplnit velké množství proteinů. Také je kladem i to, že díky přesně stanovenému množství lze příjem přesně hlídat a zjistit, zda už jsme předepsanou denní dávku splnili, nebo zda je třeba ještě nějaké přidat. Pro toho, hledá nejjednodušší postup je to skvělá volba.

Proteinová dieta by měla obsahovat i řadu těchto jídel

Pokud se potřebujete zaměřit na co největší příjem bílkovin, je určitě dobré znát i to, z jakých potravin se dají čerpat. Tedy jaké potraviny doporučuje proteinová dieta. Určitě sem patří drůbeží maso, tvaroh, různé druhy sýrů, ale i kvalitní šunky. Zapomínat samozřejmě nelze třeba ani na obyčejná vejce. Pokud tento typ diety nedržíte, zkuste také luštěniny a další zeleninové pokrmy. Drobnou nevýhodou může být to, že ve sladkých jídlech moc bílkovin není. I to se ale dá celkem snadno napravit. Sem tam přijdou vhod vanilkové, čokoládové, nebo jahodové proteinové tyčinky. Zajistíte přísun proteinů, dáte si něco sladkého, a zdravý životní styl stále nijak výrazně nenarušíte.