Elaslim

NOVINKA! Tablety na zdravé hubnutí

  • rychlý, efektivní a zdravý přípravek na hubnutí
  • prostředek na snížení cholesterolu
  • zdravé zrychlení metabolismu
  • 100% přírodní tablety na hubnutí
  • desítky spokojených uživatelek řadí tyto tabletky mezi nejúčinnější

Vliv ketogenní diety na rakovinu

08.09. 2013 • 5445x

Rakovina je jednou z daleko nejzávažnějších a nejvíc obávaných nemocí dnešní doby. Hlavní důvody, proč se jí natolik bojíme, jsou zřejmé a známé. Je to závažná choroba s řadou nepříjemných příznaků a ani dnešní moderní medicína dodnes nemá zaručené a ověřené způsoby její léčby. Existuje sice spousta konvenčních metod, ale jsou to bohužel stále jen varianty, navíc spojené s komplikacemi, bolestmi a nepříjemnostmi a především nejsou vždy účinné. Proto se spousta lidí, kteří onemocní rakovinou, snaží najít jiné formy boje proti nemoci. Možná vás to překvapí, ale jednou z nich může být právě také ketogenní dieta.

Tato dieta byla původně vyvinuta jako léčebná procedura, neboť se jí povedlo osvědčit mimo jiné při léčbě epilepsie, ale v současnosti je víc rozšířená jako způsob hubnutí a cesta ke štíhlé postavě. Funguje na základě jednoduchého mechanismu, který si stručně připomeneme. Naši běžnou stravu běžně tvoří celkem vyrovnaný poměr bílkovin, tuků a sacharidů. Sacharidy jsou pro naše tělo nejdostupnějším zdrojem energie. Platí ale pravidlo, že pokud z nějakého důvodu omezíme jejich přísun, dokáže náš organismus čerpat energii i z jiných zdrojů, konkrétně z tuků, které se za vzniku tzv. ketonů začnou zpracovávat. Jinými slovy můžeme říct, že vynecháme-li na několik dnů z našeho jídelníčku sacharidy, dojde k vyčerpání zásob glykogenu a tělo pro získání potřebné energie začne zpracovávat uložené tuky. Tím dochází pochopitelně k jejich úbytku.

Vrátíme-li se k problematice rakoviny, ketogenní dieta může být prospěšnou prevencí. Důvodem je to, že glykogen, jehož zdrojem jsou sacharidy, je jednak zdrojem energie, ale také je látkou, kterou bezprostředně potřebují pro svůj vznik a rozvoj rakovinné buňky. Bez glykogenu nemůže pokračovat úspěšně jejich bujení.

Proto se několik amerických výzkumných týmů rozhodlo prozkoumat teorii založenou na tom, že by ketogenní dieta mohla mít nejen redukční význam, ale také prospěch v prevenci a boji proti rakovině. Její dodržování by totiž z tohoto pohledu mohlo fungovat tak, že vyřazení sacharidů z jídelníčku nemocné osoby by postupně zastavilo rovněž nádorové bujení. Předtím, než se tato terapie rozšířila mezi postižené chorobou, byly studie prováděny na myších. Výsledky prokazatelně ukázaly, že u myší, které trpěly vysoce agresivními formami nádorového bujení, vyřazení sacharidů z jejich stravy zpomalilo rozvoj nemoci dokonce účinněji, než klasické chemoterapie. Na základě těchto pozitivních výsledků se pochopitelně začala ektogenní dieta stále častěji objevovat v souvislosti s výživovými experimenty postižných rakovinou. Možná nejvíc rozšířený je příběh doktora Freda Hatfielda, u něhož bylo množství metastází v kostní dřeni tak vysoké, že prognózy lékařů mu dávaly vyhlídky na max. tři měsíce života. V této zoufalé situaci se dr. Hatfield rozhodl dát přednost vyzkoušení ketogenní diety před nejistými výsledky klasických chemoterapií. Překvapivě po několika měsících nemoc výrazně ustoupila a během jednoho roku byl pacient zcela zdravý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Tipy na jiné články